Add more content here...

Nadica Božanić vicešampionka Olimpijskih igara mladih

Aktuelna svetska juniorska šampionka Nadica Božanić, još jednom je obradovala sve ljubitelje tekvondoa u Srbiji.
Ovoga puta na Olimpijskim igrama mladih u Buenos Airesu, naša Nadica Božanić, još jednom je potvrdila kvalitet na međunarodnoj sceni osvajanjem srebrne medalje u kategoriji do 63 kilograma.
Srpska članica mladog olimpijskog tima Nadica Božanić je od prve borbe na YOG -u pokazala da je rešena da ostvari veliki rezultat. Hrvaticu Luciju Dominic savladala je ubedljivo rezultatom 13:7. U polufinalu je na isti način savladala i Italijanku Assuntu Cennamo rezultatom 16:4.
U velikom finalu Božanićeva je za protivnicu imala takođe odličnu takmičarku , reprezentativku Irana Yalda Valinejad. Sportska sreća u duelu dve odlične taklmičarke bila je naklonjena Iranki koja ovaj duel rešava u svoju korst 23:17.
-Svakako sam srećna što sam osvojila srebrnu medalju za svoju zemlju, ali ipak ostaje žal za zlatom. Nadam se da će sledeći put biti bolje – rekla je Nadica nakon ceremonije dodele medalja.

© Copyright 2021 Beogradska Tekvondo Asocijacija. Sva prava zadržana.